polerowanie maski Lakier Twojego samochodu już dawno stracił swój blask i przestał zachwycać wyjątkową głębią koloru? A może na karoserii pojawiły się drobne rysy i ślady utlenienia, na które nie działają dostępne w sklepie woski?
Znamy sposób na zażegnanie wyżej wymienionych problemów. Specjalizujemy się w profesjonalnym detailingu karoserii, w ramach którego przeprowadzamy kompleksowe polerowanie i konserwację lakieru samochodowego, używając do tego celu wyłącznie wysokiej jakości środków chemicznych i sprawdzonych technologii.
Klientom, którzy chcą przywrócić swojemu pojazdowi nowy wygląd, proponujemy usługę renowacji lakieru RENU-A-SHINE. To profesjonalny detailing karoserii, obejmujący bardzo delikatne polerowanie auta, przygotowujące powłokę lakierniczą pod nałożenie warstwy ochronnej oraz aplikację odpowiednio mocnej warstwy wosku, zabezpieczającej lakier przed zadrapaniami, zarysowaniami, solą drogową i działaniem szkodliwych czynników pogodowych.
Kompleksowa polerka samochodowa wraz z odnową lakieru, wykonywana w ramach RENU-A-SHINE stanowi skomplikowany, wieloetapowy proces, mający na celu przywrócenie karoserii do stanu „jak nowy”. Każdy element jest starannie sprawdzany i precyzyjnie wykańczany. Usługa regeneracji lakieru samochodowego po zakończeniu nie wymaga stosowania żadnych innych zabiegów pielęgnacyjnych przez okres około trzech miesięcy.

Dla kogo polerowanie i renowacja lakieru?

Usługa polerowania i renowacji lakieru samochodowego ma na celu przywrócenie fabrycznego stanu lakieru i blasku. Jest skierowana przede wszystkim do właścicieli pojazdów narzekających na zmatowienie karoserii. Niezwykle delikatne polerowanie auta pozwala na kompleksowe usunięcie rys i wszelkich zmatowień, które pojawiły się na pojeździe w ciągu dotychczasowej eksploatacji. Polerka samochodowa polega na dogłębnym oczyszczaniu karoserii od nagromadzonych osadów i wytrąceń, powstałych na skutek soli drogowej, soków z drzew, używanych detergentów. Profesjonalne polerowanie lakieru może być wykonywane nie tylko w przypadku używanych samochodów, ale również tych nowych, które dopiero co wyjechały z salonu. W takiej sytuacji zaaplikowanie odpowiednio mocnej warstwy wosku pozwala na zabezpieczenie karoserii na długie lata, by pojazd cieszył nasz wzrok pięknym wyglądem i blaskiem.

W jaki sposób jest wykonywane polerowanie lakieru?

polerowanie maszynoweKompleksowa usługa RENU-A-SHINE, w skład której wchodzi polerka, odnowa oraz konserwacja lakieru samochodowego jest procesem wieloetapowym, składającym się z następujących czynności, takich jak:
  • oczyszczanie karoserii z obcych wytrąceń,
  • pomiar grubości powłoki lakierniczej,
  • opracowanie indywidualnego planu polerowania,
  • zabezpieczenie elementów plastikowych i gumowych,
  • renowacja lakieru i usuwanie rys specjalistycznymi pastami polerskimi,
  • aplikacja powłoki ochronnej, zabezpieczającej lakier przed zadrapaniami, zarysowaniami, solą drogową oraz działaniem szkodliwych czynników pogodowych.

Jak przebiega proces polerowania?

Zaczyna się on od wyboru odpowiedniej gamy produktów, które w dużej mierze stanowią o ostatecznym efekcie. Pasta polerska zawiera w składzie małe cząsteczki ścierne, które – przesuwane po karoserii przez specjalistyczny pad – usuwają nieznaczne ilości lakieru. Dla lepszego zobrazowania, proces ten odbywa się na podobnej zasadzie co złuszczanie naskórka przy użyciu peelingu. Wiele spośród past dostępnych na rynku to roztwory z nawilżaczem, w których umieszczono sproszkowane ścierniwo. Ścierniwo to w trakcie polerowania rozpada się na jeszcze drobniejszy miał, co oznacza, iż w trakcie zabiegu ilość ścieranego lakieru się zmniejsza.W pierwszej fazie polerowania auta cząsteczki ścierne pochłaniają największą ilość lakieru. Później, wraz z czasem pracy, cząsteczki te ulegają rozpadowi na mniejsze, co przyczynia się do lepszego wykończenia. Rodzaj pasty determinuje, jak agresywne jest ścierniwo na początku i jak drobne staje się pod koniec. Dostępne są między innymi pasty wykończeniowe lub pasty agresywne gruboziarniste – w zależności od pożądanych efektów, wachlarz opcji jest szeroki. Rodzaj zastosowanego padu również ma znaczący wpływ na efekt procesu polerowania samochodu. Najczęściej stosowane są pady typu polishing oraz cutting – czyli pad polerujący oraz pad ścierny. Niemniej dobór odpowiedniej pasty jest szczególnie kluczowy. Warto zaznaczyć, iż stopień ścieralności, z jakim działają pad i pasta, jest zależny w dużej mierze od powierzchni, na jakiej mają zostać zastosowane – od ogólnego stanu lakieru, jego rodzaju oraz rozłożenia warstw. Jedynie poprzez eksperymenty na mniejszej powierzchni można dobrać idealną kombinację narzędzi, aby zapewnić maksymalną efektywność wykonywanej pracy. Na przykład: w przypadku twardego lakieru użycie pasty wykańczającej może dać jedynie znikomy efekt, dlatego lepsze byłoby zastosowanie pasty bardziej agresywnej. Na miękkim lakierze sytuacja może różnić się diametralnie – wówczas możliwie najbardziej delikatna kombinacja narzędzi może być jedyną, która nie uszkodzi karoserii. Nie wszystkie pasty opierają się na technologii rozpadu cząsteczek ściernych. Niektóre z nich stosują trwałe ścierniwa, których struktura nie ulega zmianie nawet przy długiej pracy. Przy tego typu produktach wybór pada zyskuje na znaczeniu. Pasty te zazwyczaj stosuje się na padzie wełnianym agresywnie ścierającym, aby usunąć głębsze defekty lakieru.

Na jakie efekty można liczyć?

Właściwie przeprowadzona regeneracja lakieru samochodowego, pod warunkiem prawidłowej pielęgnacji i troskliwej eksploatacji, sprawi, że odpolerowana i błyszcząca karoseria będzie nas cieszyć swoim wyglądem przez okres od trzech do maksymalnie sześciu miesięcy. Usługę można uzupełnić o aplikację ceramicznej lub kwarcowej powłoki ochronnej, która jest w stanie wydłużyć ten okres nawet do jednego-dwóch lat.
Twoje auto może wyglądać jak nowe. Nie wierzysz? Odwiedź firmę Ziebart, a przekonasz się, że starannie przeprowadzona renowacja lakieru samochodowego w jednym z poznańskich lub bydgoskich salonów sprawi, że Twój pojazd nabierze odmienionego, niepowtarzalnego wyglądu!

Poznaj nas i nasze możliwości