polerowanie1
Po kilku latach, każde normalnie użytkowane auto nie wygląda już tak, jak w chwili wyjazdu z salonu. Intensywne promieniowanie UV, kurz, sól drogowa, a do tego wizyty w myjniach – wszystko to sprawia, że na lakierze zostają nieestetyczne ślady. Doraźnie dobry wygląd da się przywrócić przy pomocy wosku, ale tylko na chwilę. O wiele lepszym rozwiązaniem jest profesjonalne polerowanie lakieru samochodowego, pozwalające wykończyć karoserię na wysoki połysk.

Klientom, pragnącym przywrócić swojemu pojazdowi nowy wygląd, proponujemy wysokiej jakości usługę regeneracji lakieru, obejmującą kompleksowe polerowanie samochodu wraz odnową lakieru, wykonywaną w ramach RENU-A-SHINE. Polerka po zakończeniu nie wymaga stosowania jakichkolwiek innych zabiegów pielęgnacyjnych przez okres trzech miesięcy. Usługa odnawiania lakieru samochodowego jest wykonywana w salonach Ziebart zlokalizowanych m.in. na terenie Poznania i Bydgoszczy.

Kiedy wypolerować auto?

Polerowanie lakieru to usługa, która pozwala odświeżyć zmatowiały lub porysowany lakier. Jest ona dedykowana przede wszystkim samochodom, które posiadają karoserię w dobrym stanie bądź już wcześniej przeszły proces odświeżenia. Czas, jaki zajmuje profesjonalna polerka samochodowa, w zależności od stanu pojazdu, wynosi od kilku godzin nawet do kilku dni. Usługa ma na celu likwidację drobnych rys, wydobycie głębi koloru, a także zabezpieczenie powierzchni.

Profesjonalne polerowanie auta jest usługą zalecaną także w przypadku nowych pojazdów, od razu po zakupie. Nieważne, że samochód dopiero wyjechał z salonu. Co najmniej podstawowe odświeżenie i zabezpieczenie odpowiednią powłoką ochronną nowego pojazdu z całą pewnością wyjdzie mu na korzyść, dzięki czemu auto pozwoli nam cieszyć się swoim pięknym i nieskazitelnym wyglądem przez długie lata.
dsc_4435_

Polerowanie lakieru samochodowego krok po kroku

Renowacja lakieru samochodowego, która jest przeprowadzana w salonie Ziebart, zawiera kilka etapów, poprzedzonych fachową oceną samego stanu karoserii. Proces polerowania auta obejmuje:
 • usunięcie zabrudzeń za pomocą specjalistycznych preparatów,
 • kompleksowe czyszczenie powłoki lakierniczej,
 • zabezpieczenie elementów z tworzywa sztucznego, aby zapobiec ich uszkodzeniu,
 • ręczne polerowanie,
 • zabezpieczenie powłoki lakierniczej specjalnym środkiem.

Zabezpieczenie wypolerowanego lakieru

Powłoka lakiernicza samochodu jest każdego dnia narażona na działanie czynników zewnętrznych, które przyczyniają się do niszczenia karoserii. Dlatego w salonie Ziebart, poza usługą polerki samochodowej, w skład której wchodzi profesjonalna renowacja lakieru, oferujemy również wysokiej klasy powłoki ochronne, które ochronią lakier przed promieniowaniem UV, solą drogową czy kwaśnym deszczem, zapewniając mu niesamowitą gładkość i głębię koloru. Ceramiczne i kwarcowe powłoki ochronne skutecznie zabezpieczą karoserię samochodu przed korozją oraz wszelkimi skutkami działania środowiska naturalnego, zapewniając jednocześnie pojazdowi wyjątkową świeżość i znakomity blask.

Profesjonalne polerowanie lakieru vs samodzielna „polerka samochodowa”

Polerowanie auta to czynność wyjątkowo żmudna i pracochłonna. Wielu kierowców samodzielnie podejmuje ryzyko jej przeprowadzenia, nie zdając sobie sprawy, że dobór niewłaściwych środków czy zbyt mocne polerowanie może wyrządzić więcej szkody niż pożytku, w efekcie powodując jeszcze większe zarysowania. Bardzo często kierowcom wydaje się też, że użycie większej ilości dawki środka polerującego czy wosku, niż producent zaleca na etykiecie, sprawi, że zabieg przebiegnie sprawniej i będzie bardziej efektywny. Tylko prawidłowo przeprowadzona polerka samochodowa jest w stanie przywrócić pojazdowi świeżość i zapewnić utracony blask. Polerowania auta nie warto zaczynać samodzielnie, zwłaszcza jeśli nie zamierzamy poświęcić mu kilku najbliższych godzin i nie wiemy, jakich środków użyć.
dsc_4514_

Regeneracja lakieru – czy mój samochód będzie wyglądał jak nowy?

Efekt końcowy usługi, jaką jest regeneracja lakieru samochodowego, jest uzależniony przede wszystkim od bieżącego stanu powłoki lakierniczej pojazdu. Odnowa lakieru samochodu daje bardzo duże możliwości usuwania nawet najmniejszych zarysowań i uszkodzeń mechanicznych, jednak trzeba pamiętać, że nie wszystkie defekty kwalifikują się do usunięcia przy pomocy standardowych metod. W przypadku odprysków oraz otarć można zastosować odpowiednie zaprawki, ale nie zawsze tego rodzaju czynności dają się ukryć za tradycyjnymi metodami regeneracji lakieru. Materiały oraz sprzęt

Wykonując odnawianie lakieru samochodowego korzystamy z wysokiej klasy maszyn polerskich oraz specjalistycznych past, pochodzących od znanych i cenionych na rynku motoryzacyjnym dostawców. W swojej pracy stosujemy wyłącznie sprawdzone rozwiązania, dzięki którym można wydobyć głębię lakieru oraz zabezpieczyć go przed różnego rodzaju czynnikami zewnętrznymi, takimi jak kwaśne deszcze, odchody ptaków, sól drogowa, soki z drzew czy drobne zarysowania.

Kompleksowo przeprowadzone polerowanie i renowacja lakieru samochodu to gwarancja:
  niezwykle wysokiego połysku,
 • przywrócenia karoserii nienagannego stanu wizualnego,
 • usunięcie drobnych zarysowań, odprysków i uszkodzeń mechanicznych,
 • podwyższenia wartości rynkowej samochodu.

Zaufaj specjalistom!

W salonach Ziebart polerowanie lakieru samochodu jest przeprowadzane wyłącznie przez wykwalifikowanych pracowników, przy użyciu najwyższej jakości preparatów. Polerka samochodu może zostać zrealizowana zarówno na pojeździe używanym, jak i nowym. Poza usługą polerowania, wykonujemy również zabezpieczenie wypolerowanej karoserii, służąc fachową radą i pomocą w doborze optymalnych powłok ochronnych.

Dlaczego my:

 • profesjonalnie zajmujemy się renowacją lakieru samochodowego od kilku lat,
 • posiadamy studio detailingu wyposażone w odpowiednie oświetlenie i wysokiej klasy sprzęt,
 • każde zlecenie jest traktowane indywidualnie i realizowane zgodnie z wcześniej ustalonym planem,
 • stosujemy innowacyjne technologie, a także materiały i sprzęt od najlepszych światowych firm.

Zadzwoń lub napisz!

Telefon.: +48 61 222 91 02

 

Imię i nazwisko

Adres email

Telefon

Treść wiadomości

Skąd się o nas dowiedziałeś?